Молитвы в дополнение к Вечернему правилу. Письмо в Редакцию

 
Уважаемая редакция, мною были собраны воедино из различных источников молитвы о спасении России на последние времена как дополнение к Вечернему правилу. Может быть, вы предложите их вашим читателям как молитвенное подспорье и оружие в наших руках против врагов Христовых, ибо как говорил прп. Паисий Святогорец: "Нынешней ситуации можно противостоять только духовно, а не по мiрски. Шторм усилится еще немного, выбросит на берег весь мусор, все ненужное, а затем положение прояснится. И одни получат чистую мзду, а другие оплатят долги"
 
Скачать молитвы: molitvi-k-vechernemu-pravilu.pdf [52,28 Kb] (cкачиваний: 5513)
 
Молитва о спасении России

Господи Иисусе Христе, Боже наш! Приими от нас, недостойных раб Твоих, усердное моление сие и, простив нам вся согрешения наша, помяни всех врагов наших, ненавидящих и обидящих нас, и не воздаждь им по делом их, но по велицей Твоей милости обрати их: неверных ко правоверию и благочестию, верных же во еже уклонитися от зла и творити благое. Нас же всех и Церковь Твою Святую всесильною Твоею крепостию от всякаго злаго обстояния милостиве избави. Отечество наше от лютых безбожник и власти их свободи, верных же раб Твоих, в скорби и печали день и нощь вопиющих к Тебе, многоболезненный вопль услыши, многомилостиве Боже наш, и изведи из истления живот их.
 
Подаждь же мiр и тишину, любовь и утверждение и скорое примирение людем Твоим, их же Честною Твоею Кровию искупил еси. Но и отступившим от Тебе и Тебе не ищущим явлен буди, во еже ни единому от них погибнути, но всем им спастися и в разум истины прiити; да вси в согласном единомыслии и в непрестанной любве прославим Пречестное имя Твое, терпеливодушне, незлобиве Господи, во веки веков. Аминь.

Молитва за русский народ

Спаси, Господи, и помилуй народ русский, настави нас на путь истинный, помоги исполнять волю Твою и стать народом богобоязненным, разумным, трезвым, трудолюбивым и честным. Господи, теплотою Духа Святаго согрей сердца наша и очисти души наша, и даруй всем людям в России жить в мiре, любви и страхе Божiем, даруй нам неутолимое стремление к святости, праведности, благочестию, целомудрию и чистоте. Боже, услыши стенания верных чад Твоих и сотвори по великому милосердию Твоему ныне павшему народу Твоему, и возведи его из глубины падения нынешняго. Верни, Господи, народу русскому разум спасения Твоего.
 
Боже Всемилостивый, прiими моление сие недостойных раб Твоих во спасение невинных детей, на земле нашей развращаемых и гибнущих, и во омовение всех скверн, содеваемых в стране нашей. Господи, возстанови в России престол православных царей во главе с царем из рода Романовых по сердцу Твоему, соделай Землю Русскую лучшим местом на земле для спасения души человеческой. Боже, не отврати от нас лица Твоего, да прославим Пречестное имя Твое во всей вселенней и верно послужим Ти до конца веков. Прости нас всех и милостивно помилуй, и спаси Россию. Аминь.

Молитва о даровании Православнаго Царства

Господи Боже наш, со умилением и воздыханием и с тугою сердечною приступаем к Тебе и припадаем Ти, и в болезни духа вопием Ти: согрешихом, беззаконновахом, неправдовахом пред Тобою. Дары Твоя: Церкве благолепие, плодов изобилие, воздухов благорастворение, земли многоплодие, ихже Святей Руси даровал еси Царством Самодержавным, в небрежении прияхом и благодарения Тебе, Владыце и Щедродателю нашему, не воздахом, паче же отрекохомся владычества Твоего, егоже чрез Помазанника Твоего и Царство Православное утвердил еси. Возлюбихом земная паче небесных и временная паче вечных, и обою лишихомся. Возлюбихом волю свою паче Твоея творити и тем врагу Твоему поработихомся.
 
Исповедаем же, яко истиною и судом навел еси вся сия на ны грех ради наших. Помяни, Господи, речения пророк Твоих новых, ихже в Земли Русской прославил еси в последняя времена сия, яко даруеши людем Твоим на малое время последнее паки оплот крепок и стену недвижиму Царя Самодержавна, Помазанника Твоего благословеннаго. Сия же паки вемы, яко несть дар сей от человек, ниже от многомятежных похотений наших даруется, но могуществом Твоим и волею и благим промышлением Твоим устрояется.
 
Темже и мы вопием Ти со слезами: воздвигни нам отцы духовныя, мужи в силе Илии и Еноха; да воля Твоя от них возвещаема непреложно совершится, нашу же волю падшую и греховную отлагаем зде пред Тобою. И аще благоволиши милостивно призрети на ны, недостойныя рабы Твоя, Сам, Владыко, укажи нам избраннаго Твоего Самодержца, помазанием же Божественным на служение царское всеми дарами духовными снабди его. Аминь.

Молитва Великому Государю Императору нашему Николаю Александровичу

О, святый благоверне царю мучениче Николае! Помазанника Своего тя Господь избра во еже милостивно и право судити людем твоим и хранителю царства православнаго быти. Царское служение сие и о душах попечение со страхом Божиим совершил еси. Испытуя же тя, яко злато в горниле, скорби горькия Господь ти попусти, якоже Иову Многострадальному, последи же престола царскаго лишение и мученическую смерть посла ти. Вся сия кротко претерпевый, яко истинный раб Христов, наслаждаешися ныне вышния славы у Престола всех Царя, купно со святыми мученики: святою царицею Александрою, святым отроком царевичем Алексием, святыми царевнами Ольгою, Татианою, Мариею и Анастасиею и с верными слуги твоими, также со святою мученицею великою княгинею Елисаветою и со всеми царственными мученики.
 
Но яко имея дерзновение велие у Христа Царя, Его же ради вси пострадаша, моли с ними, да отпустит Господь грех народа, не возбранившаго убиение твое, царя и помазанника Божия, да избавит Господь страждущую страну Российскую от лютых безбожник, за грехи наша и отступление от Бога попущенных, и возставит на Руси престол православных царей, нам же подаст грехов прощение, и на всякую добродетель наставит нас, да стяжим смирение, кротость и любовь, яже сии мученицы явиша, да сподобимся Небеснаго Царствия, идеже купно с тобою и со всеми святыми новомученики и исповедники Российскими прославим Отца и Сына и Святаго Духа, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Молитва прп. Серафиму Саровскому

О, преподобне отче наш Серафиме, молитвенниче Царский, неиссякаемый источниче любви Христовой! Умоли с Пресвятою Богородицею Господа нашего Иисуса Христа, да воскресит тебя Господь, да сбудется реченное тобою пророчество о воскресении твоем, аки седми отроков Ефесских, для проповеди всемирнаго покаяния и во утверждение догматов Воскресения и Царской власти. Собери, преподобне отче, народ русский на чудо твоего воскресения, помоги нам уразуметь и соборно покаяться в соборном грехе измены Царствующему Дому и отступлении от Веры Православной. Укажи нам, преподобне Серафиме, Помазанника Божiего – Царя-Победителя, избраннаго Господом из рода Романовых и Им хранимаго. Научи нас, преподобне, стяжанию благодати Духа Святаго, помоги нам немощным и унывающим никогда не лишаться пасхальной радости; да живет она всегда в душах наших и поможет достойно нести все испытания, болезни и искушения, попускаемые нам Господом по грехам нашим. Аминь.

Молитва прп. Анатолия Оптинскаго Младшаго (от антихриста)

Избави мя, Господи, от обольщения богомерзкаго и злохитраго антихриста, близгрядущаго, и укрой мя от сетей его в сокровенней пустыне Твоего спасения. Даждь ми, Господи, крепость и мужество твердаго исповедания имене Твоего Святаго, да не отступлю страха ради, да не отрекусь от Тебя, Спасителя и Искупителя моего, от Святей Твоей Церкви. Но даждь ми, Господи, день и нощь плач и слезы о грехах моих, и пощади мя, Господи, в час Страшнаго Суда Твоего. Аминь.

Молитва Святым Царственным Великомученикам

Помяни, Господи, Царя Давида и всю кротость его. Помяни, Господи, Царя Соломона и всю премудрость его. Помяни, Господи, убиенную Царскую Семью и молитвами их святыми помилуй мя, грешнаго. Господи Иисусе Христе, Сыне Божий, молитв ради святых Царственных Великомученик – царя Николая, царицы Александры, царевича Алексия, царевен Ольги, Татианы, Марии и Анастасии, спаси и сохрани Россию, и помилуй мя, грешнаго. Пресвятая Богородице, даруй покаяние народу нашему, свободи ны от лютаго жидовскаго ига, даруй нам Православнаго Царя и Самодержавное Царство Его, и воскреси Святую Русь! Аминь.
5 июля 2023 Просмотров: 18 382