СБОР ДАННЫХ СО СТУДЕНТОВ В УКРАИНЕ. Письмо в редакцию

altК сожалению, мой комментарий слишком длинный и не получается его разместить к статье "Письмо в редакцию. Согласие на сбор личных данных в университетах Киева! Не подписывать!"

В связи с его важностью для учащихся и студентов-выпускников в Украине, прошу Вас найти возможность каким-либо образом изложить его или разместить в новостях.

Дело в том, что студентов и школьников, заканчивающих в этом году обучение шантажируют невыдачей дипломов и аттестатов если они не дадут "добровольное" согласие на сбор и обработку своих персональных данных (ПД). Делается это под предлогом того, что ПД передаются для изготовления аттестата и диплома в такие структуры как Министерство образования, ДП "ДЦПІТ", ЗАО "НДІ ПІТ". Если учащийся не выпускник, то отказаться легко и так нужно поступать. Но выпускники в большинстве своем все-таки дают слабину и массово подписывают ту форму, которую им предоставляют в учебных заведениях. И если уж такая ситуация складывается, что отказаться полностью не удается, то лучше давать "ЗГОДУ" на сбор ПД такую, которая будет более безопасна и корректна по отношению к тем, кто ее дает.

ЗГОДА НА ДІЇ З ПЕРСОНАЛЬНИМИ ДАНИМИ

ДЛЯ ВИДАЧІ ДОКУМЕНТІВ ПРО ОСВІТУ

Місто_______________________ «_____»__________________20__ р.

1. Суб'єкт персональних даних: ______________________________________________________________________,
(Прізвище І.Б)
далі - «Суб'єкт персональних даних».

2. Володілець бази персональних даних __________________________________________________________________________
(назва навчального закладу)
адреса:_______________________________________ далі - «Володілець».

3. Мета дій з персональними даними:
Володілець виконує дії з  персональними даними Суб'єкта персональних даних виключно з метою замовлення, виготовлення, обліку і видачі студентського (учнівського) квитка, документів про освіту та вчені звання державного зразка.
У разі зміни мети дій з персональними даними Володілець має повідомити про це Суб'єкта персональних даних і отримати його письмову згоду на дії з даними у відповідності зі зміненою метою.

4. Суб'єкт персональних даних надає згоду Володільцю на дії з наступними персональними даними згідно мети їх використання та на інших умовах цієї письмової згоди:
Прізвище, ім'я, по батькові, рік, місяць, дата і місце народження, відомості про освіту, № та серія паспорта.

5. Суб'єкт персональних даних цим надає Володільцю згоду на вчинення з персональними даними нижченаведених дій.
Одержання, систематизацію, накопичення, зберігання, уточнення (оновлення, зміну) та передачу персональних даних відповідно до мети дій з ними виключно Міністерству освіти і науки, молоді та спорту. У разі виникнення необхідності передачі персональних даних Суб'єкта персональних даних іншим третім особам, Володілець повинен отримати письмову згоду від Суб'єкта персональних даних на таку передачу, аргументувавши цю передачу.

6. Способи дій Володільця з персональними даними.
Володілець здійснює всі необхідні організаційні та технічні заходи для захисту персональних даних від неправомірного або випадкового доступу до них, знищення, перекручення, блокування, відтворення, розповсюдження персональних даних, а також інших неправомірних дій.
Суб'єкт персональних даних повідомлений про те, що він (вона) у будь-який момент часу, письмово звернувшись до Володільця, має право отримати перелік імен, назви установ і адрес будь-яких одержувачів персональних даних, ознайомитися з персональними даними, звернутися з проханням про надання додаткової інформації щодо зберігання персональних даних і дій з ними або ж вимагати внесення будь-яких необхідних змін до персональних даних для їх уточнення.
Забороняються дії з персональними даними про расове або етнічне походження, політичні, релігійні або світоглядні переконання, членство в політичних партіях та професійних спілках, а також даних, що стосуються здоров'я чи статевого життя.

7. Включення персональних даних до бази та права Суб'єкта персональних даних:
Згідно з Законом України «Про захист персональних даних», Суб'єкт персональних даних має право:
1) знати про місцезнаходження бази персональних даних, яка містить його персональні дані, її призначення, найменування, місцезнаходження та / або місце проживання (перебування) володільця чи розпорядника цієї бази або дати відповідне доручення щодо отримання цієї інформації уповноваженим ним особам, крім випадків, встановлених законом;
2) отримувати інформацію (у письмовій формі, у термін 30 днів) про умови надання доступу до персональних даних, зокрема інформацію про третіх осіб, яким передаються його персональні дані, що містяться у відповідній базі персональних даних;
3) на доступ до своїх персональних даних, що містяться у відповідній базі персональних даних;
4) отримувати не пізніш як за тридцять календарних днів з дня надходження запиту, крім випадків, передбачених законом, відповідь про те, чи зберігаються його персональні дані у відповідній базі персональних даних, а також отримувати зміст його персональних даних, які зберігаються;

5) пред'являти вмотивовану вимогу із запереченням проти дій зі своїми персональними даними органами державної влади, органами місцевого самоврядування при здійсненні їхніх повноважень, передбачених законом;
6) пред'являти вмотивовану вимогу щодо зміни або знищення своїх персональних даних будь-яким володільцем та розпорядником цієї бази, якщо з цими даними відбуваються незаконні дії чи вони є недостовірними;
7) на захист своїх персональних даних від незаконної дій зними та випадкової втрати, знищення, пошкодження у зв'язку з умисним приховуванням, ненаданням чи несвоєчасним їх наданням, а також на захист від надання відомостей, що є недостовірними чи ганьблять честь, гідність та ділову репутацію фізичної особи;
8) звертатися з питань захисту своїх прав щодо персональних даних до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, до повноважень яких належить здійснення захисту персональних даних;
9) застосовувати засоби правового захисту в разі порушення законодавства про захист персональних даних;

8. Термін, порядок відкликання.
Ця згода діє протягом невизначеного терміну. Суб'єкт персональних даних може відкликати дану згоду шляхом направлення Володільцю письмового повідомлення.
Відкликання не буде мати зворотної сили щодо персональних даних, дії з якими відбулися до вступу в силу такого відкликання.

На підтвердження вищевикладеного я_______________________________________________________,

підтверджую згоду на дії з визначеними вище у пункті 4 моїми персональними даними з метою видачі документів про освіту, в порядку і на умовах, описаних вище.
_______________________________ ______________________________ ______________
Підпис Суб'єкта персональних даних       Прізвище І.Б.             Дата

___________________________________________________________цим повідомляє Вам про
(Володілець)

включення Ваших персональних даних, визначених в пункті 4 Згоди на використання персональних даних для видачі документів про освіту (Згоди), до бази даних ____________ для використання з метою, визначеною в пункті 3 Згоди. Ваші права у сфері захисту персональних даних та умови передачі Ваших персональних даних виключно третім особам зазначеним в пункті 5 Згоди викладені в п. 7 Згоди.

____________________________ _______ ______________
Підпис            Дата                           Прізвище

 

(Текст указанной выше альтернативной "ЗГОДИ" согласовывался с экспертом Олегом Щербанюком)

 

В ФОРМАТЕ WORD zgoda.doc [44.5 Kb] (cкачиваний: 299)

1 февраля 2012   Просмотров: 9 609   
1 февраля 2012 15:56
Подтверждаю. В Киеве сбор идёт полным ходом в школах. В нашей школе такую бумажку " согласие на сбор.." прикрепили к направлениям на прививки. И на счёт отказа так и сказали, что в этом году "прокатит", а в следующем нет, так как выпускной !?!
  Жалоба      1
1 февраля 2012 20:44
г. Николаев У нас ещё в конце 2011 года на  предприятии всех заставили подписать. Сказали кто не подпишет сразу уволим. Подписали почти все. Но вариант отказа как ни странно прошёл, юристы приняли и пока не уволили. 
  Жалоба      2
1 февраля 2012 21:47
Цитата: Иулия-72
прикрепили к направлениям на прививки


http://www.wnd.com/2008/01/45542/
Hospitals tagging babies with electronic chips
  Жалоба      3
3 февраля 2012 23:14
Моя дочь учится на 2 курсе колледжа (всего-4) и их уже пресуют по этому поводу, мол нужны ваши данные для изготовления дипломов.
  Жалоба      4
-->